Modrzew Syberyjski

Deski Tarasowe » Modrzew Syberyjski

Modrzew syberyjski - jest drewnem dla konesera, a miłość do tego gatunku bywa szorstka. Paleta barw obejmuje kolory od złocisto-miodowego, aż po brunatno-czerwony - różni się znacznie od modrzewia europejskiego, który jest raczej równomiernie czerwonawy. Drewno modrzewia syberyjskiego wzrasta powoli i ma gęste usłojenie.

Modrzew syberyjski ma wysoką wytrzymałość na warunki atmosferyczne i dobrą naturalną odporność na grzyby. Zgodnie z normą EN 350-2 modrzew posiada klasę wytrzymałości 3-4. Drewno jest odporne na warunki atmosferyczne i bardzo dobrze nadaje się do zastosowania na zewnątrz.

Drewno modrzewia syberyjskiego nie wymaga malowania. Pozostawione w postaci naturalnej starzeje się w sposób szlachetny - z biegiem czasu jego barwa zmienia się w srebrzysto-szarą (patynowieje). Do pielęgnacji modrzewia syberyjskiego zaleca się stosować oleje do drewna, które ułatwiają utrzymanie tarasu w czystości, pozwalają w pełni uwydatnić wygląd i strukturę drewna modrzewiowego oraz zachować jego naturalny kolor na dłużej.

Cechą naturalną modrzewia syberyjskiego jest podatność na powstawanie rys (pękanie) - szczególnie przy narażeniu na kontakt z wiatrem, kiedy to modrzew dodatkowo wysycha. Ryflowane deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego oferowane są tylko w jednej klasie jakości: A/B (w stosunku 50/50%). Drewno dostarczane jest w wilgotności ok. 18-22%. Nie do uniknięcia są takie wady drewna jak czarne sęki (sporadycznie również wypadnięte), małe pęknięcia i rysy, przebarwienia czy też inne wady, wynikające bezpośrednio z natury drewna - po montażu stanowią one o urodzie tego gatunku.

 

Grubość Szerokość Drewno Klasa
drewna
Długość
24 mm 140 mm Modrzew
Syberyjski
A/B 4m
28 mm 140 mm Modrzew
Syberyjski
A/B 4m