Kształtki sklejkowe

Sklejki » Kształtki sklejkowe

Są to formatki o mniej lub bardziej wyprofi lowanym kształcie. Wypraska otrzymuje ostateczny kształt podczas prasowania zestawów forniru na gorąco w odpowiednio ukształtowanej formie - jednocześnie następuje proces wiązania warstw łuszczki przy pomocy kleju. Kształtki sklejkowe zbudowane są z nieparzystej liczby fornirów o jednakowej lub różnej grubości ułożonych krzyżowo lub równolegle. Na obłogi zewnętrzne stosuje się drewno liściaste (brzoza, olcha, buk) lub iglaste (sosna).

 

 

 

Produkowana w następujących typach sklejania

suchotrwała: na bazie żywicy mocznikowo-formaldehydowej, do użytkowania w warunkach suchych (wg PN-EN 636, klasa techniczna EN 636-1),

wodoodporna: na bazie żywicy fenolowo-formaldehydowej lub melaminowo-mocznikowo-fenolowo-formaldehydowej do użytkowania w warunkach zewnętrznych (wg PN-EN 636, klasa techniczna EN 636-3).

 

 

Zastosowanie:

Meblarstwo, meblarstwo i jeszcze raz meblarstwo! Niełatwo jest dziś znaleźć krzesło, które nie miałoby w sobie kształtki sklejkowej w tej czy innej formie. Jeśli chodzi o kształtki gotowe wykonane „pod lakier”, to nie ma najmniejszych problemów z ich znalezieniem. Są obecne wszędzie – w biurach, szkołach, szpitalach, kinach, teatrach, barach, restauracjach itd. Również większość tzw. krzeseł tapicerowanych ma pod pokryciem tapicerskim ukrytą kształtkę sklejkową. Poza powyższymi obszarami kształtki sklejkowe stosuje się również tam, gdzie wymagana jest krzywizna elementu. Z ciekawszych projektów z naszego doświadczenia wymienić można przykładowo: deskrolki, odskocznie gimnastyczne, płozy do sanek.

 

Parametry:

Grubość 4 - 30 mm  
Klasy jakości A, B, C, Warunki Techniczne  
Gęstość 550 - 800 kg/m3  

* Inne parametry na zamówienie, skontaktuj się


Możliwość obróbki:

  • szlifowanie obłogów (fornirów zewnętrznych przed sklejeniem formatki)
  • oklejanie sztuczną okleiną typu „unilam”, „fi nish”, CPL, HPL Laminat, fi lmem pod malowanie itp.
  • oklejanie okleiną naturalną
  • obróbka na wymiar netto
  • obróbka krawędzi prosta i profi lowana, wiercenie otworów, frezowanie rowków – na centrach obróbczych CNC
  • montowanie nakrętek kołowych (T–nuts)