Iglaste

Podłogi drewniane » Iglaste

Deska podłogowa (Sosnowa lub Świerkowa)

W ciągłej sprzedaży deski podłogowe suszone do wilgotności 14%. Łączone na pióro i wpust, niektóre posiadają ryfle na lewej stronie, lub mają ścięte krawędzie na lewej stronie deski- celem wykorzystania dwustronnego podłoga-ściana.

Przed położeniem warto pamiętać o okresie aklimatyzacji drewna w warunkach domowych. Deski powinny odleżeć okres aklimatyzacji na równym podłożu w pomieszczeniu w którym odbędzie się montaż, lub podobnych warunkach na co najmniej miesiąc. Przy układaniu należy zachować przerwę dylatacyjną od ścian. Montaż na klej lub na legarach. Nie łączyć listwami podłogi ze ścianą.

 

 

 

 

ROZMIARY DESEK PODŁOGOWYCH DOSTĘPNYCH OD RĘKI
Rozmiar Deski Szerokość Krycia Drewno Klasa Pakowanie
(liczba desek)
Dostępne od ręki Długości
15x121mm 15x111mm Sosna A/B 6 3,9 m
20,5x146mm 20,5x136mm Sosna A/B 4 3,9 m ; 4,2 m ; 4,8 m ; 5,1 m ;
5,4 m
28x146mm 28x136mm Świerk A/B 4 4,2 m ; 4,5 m ;
4,8 m ; 5,1 m ;
5,4 m

 

Na zamówienie do 14 dni jesteśmy w stanie sprowadzić w dobrej cenie deskę podłogową z modrzewia syberyjskiego. Cena podawana jest na konkretne zapytania e-mail.

 
UWAGA

DESKĘ O WYMIARACH 20,5x146mm
Można Zastosować Dwustronnie, ponieważ jedna strona schodzi się na styk- jako podłoga, a lewa strona deski nie ma ryflowania tylko ścięte krawędzie, co po złożeniu ładnie prezentuje się jako ściana i sufit. Deska używana jest do produkcji domów letniskowych. Po poprawnym ułożeniu nie trzeba cyklinować podłogi.

 

DESKA O WYMIARACH 15x121mm
posiadamy tylko jedną długość 3,9m, ale deskę można łączyć na długości ponieważ posiada pióro i wpust z każdej strony. Lewa strona posiada ryflowanie, celem odprężenia deski. Po poprawnym ułożeniu nie trzeba cyklinować.

 

DESKA O WYMIARACH 28x146mm 
stosowana jest głównie do domów jednorodzinnych, lub letniskowych, ze względu na grubość deski i dzięki temu jej trwałość Po poprawnym ułożeniu nie trzeba cyklinować. Cyklinowanie według zużycia podłogi. 


Deska podłogowa, po poprawnym ułożeniu i użytkowaniu posłuży właścicielowi przez co najmniej 10 lat, wiadomo jak dbasz tak masz. - ważne jest żeby nie przesuszać powietrza w pomieszczeniach. Temperatura w pomieszczeniu powinna się mieścić w przedziale 18-22 ºC , a wilgotność  musi mieścić się w przedziale 55-75%. Chwilowe zmiany tych wartości nie mają znaczenia, chodzi żeby nie utrzymywać niekorzystnych warunków przez dłuższy czas ponieważ powoduje to wybrzuszanie lub rozchodzenie się desek. Trzeba pamiętać o dylatacji- co najmniej 12 mm odstępu od ścian.

 

Każda deska podłogowa i każde drewno, musi aklimatyzować się do warunków panujących w domu minimum miesiąc przed ułożeniem, składowane w pozycji uniemożliwiającej wyginanie się deski. Przy aklimatyzowaniu się drewna działa zasada dłużej-lepiej.

W pomieszczeniach w których deska będzie użytkowana nie może działą ogrzewanie podłogowe ponieważ powoduje ono rozeschnięcie drewna.

Wszystkie deski można montować na legarach na wkręty lub na klej.