Deski Tarasowe

Lekka konstrukcja, prawdziwe, ciepłe drewno pod stopami w powiązaniu z wyjątkową wytrzymałością to niewątpliwe zalety tarasów drewnianych. Odpowiednio zaimpregnowana deska tarasowa pozwoli nam zachować i wyeksponować piękno natury. Łatwy montaż i niepowtarzalna estetyka sprawia, iż deska tarasowa posiada duży wachlarz zastosowań tarasy, altanki, werandy, ogrody zimowe, balkony. Deski możemy przygotować na wymiar zgodnie z projektem tarasu, aby samodzielnie złożyć taras, na czysto bez cięcia i sprzątania.

 

 

Modrzew Syberyjski


Jest drewnem dla konesera, a miłość do tego gatunku bywa szorstka. Paleta barw obejmuje kolory od złocisto-miodowego, aż po brunatno-czerwony - różni się znacznie od modrzewia europejskiego, który jest raczej równomiernie czerwonawy.

 

ThermoJesion Amerykański


Deski te są produkowane przez największą fabrykę thermo drewna na świcie - firmę Brenstol. Modyfikacja termiczna jest jedną z najnowszych technologii mających na celu poprawę właściwości drewna.

 

ThermoSosna Skandynawska


To doskonałe rozwiązanie przy budowie tarasu. Specjalna modyfikacja termiczna Thermory niezwykle korzystnie wpływa na trwałość i stabilność materiału.

 

Świerk Skandynawski


Uznaje się w Europie za podstawowy gatunek drewna używanego na tarasy. Drewno ma jasny kolor z lekko żółtym zabarwieniem, często nazywane jest drewnem białym.

 

Iroko


Znajduje zastosowanie w produkcji mostów, elementów konstrukcyjnych, łodzi, mebli, schodów, parkietów, a także wszelkiego rodzaju elementów architektury ogrodowej.

 

Mukulungu


Znajduje zastosowanie w produkcji mostów, elementów konstrukcyjnych, łodzi, podkładów kolejowych, a także wszelkiego rodzaju elementów architektury ogrodowej (najczęściej w postaci desek tarasowych).

 

Red Mandioquiera


Znajduje zastosowanie w budownictwo szkieletowe domów oraz łodzi, podłogi (w tym podłogi do zastosowań przemysłowych: kontenerowe i samochodowe oraz pokłady statków), schody, stolarka wewnętrzna i zewnętrzna, elewacje oraz deski tarasowe.

 

Massaranduba


Znajduje zastosowanie w produkcji mostów, budowli portowych, podkładów kolejowych, pokładów statków, desek tarasowych, schodów, uchwytów narzędzi, a także elementów stolarki wewnętrznej i zewnętrznej.

 

Thermory

W naszej ofercie nowość na Polskim rynku – produkt klasy premium - Wysokiej klasy deski modyfikowane termicznie wykonane z amerykańskiego thermo jesionu w klasie select lub thermo sosny skandynawskiej w klasie A/B+. Prezentowane Deski thermo są obecnie sprzedawane i cieszą się dużą popularnością w 48 krajach na całym świecie między innymi w: Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Japonii, Iranie, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie. W sprzedaży tylko najwyższe klasy drewna select- dla Thermo Jesionu oraz A/B+ dla Thermo Sosny, będące najlepszym rozwiązaniem przy budowie tarasów i elewacji. Ich niezwykła barwa i design nadadzą każdemu budynkowi niepowtarzalny wygląd. Produkty te są niezwykle wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne. Oferowane przez nas deski tarasowe z thermo jesionu amerykańskiego i thermo sosny skandynawskiej nie wymagają zabezpieczania ani olejowania. Deski są odporne na warunki atmosferyczne. Olejowanie służy tylko celom estetycznym. Deski bez olejowania pod wpływem warunków atmosferycznych szarzeją, ale zachowują wszystkie właściwości wytrzymałościowe.

Thermo Jesion to produkt o najwyższej żywotności 25 lat+ bez olejowania !

Thermo Sosna to produkt o najwyższej żywotności w klasie drzew iglastych 15 lat+ bez olejowania !

Ich dodatkowym atutem jest przyjazność środowisku, do ich produkcji nie stosuje się żadnych chemikaliów – produkt ten jest całkowicie naturalny. Materiał pozyskiwany jest jedynie z certyfikowanych lasów. Wszystkie deski posiadają boczne fazowanie służące do niewidocznego montażu na klipy ze stali nierdzewnej, dzięki którym można cieszyć się gładką powierzchnią na całej długości deski bez wystających wkrętów. Dodatkowym atutem jest tu zakończenie każdej deski na system pióro/wpustu co znacznie zmniejsza widoczność łączeń pomiędzy deskami gdyż dosuwa się je jedna do drugiej, tworząc ciągłą powierzchnię. System ten układa się jak parkiet co jest dużym ułatwieniem dla idealnego montażu.