Antypoślizgowa

Sklejki » Antypoślizgowa

 

Opis sklejki:

Sklejka antypoślizgowa - otrzymywana jest przez naprasowanie na liściastą sklejkę specjalnego papieru zaimpregnowanego żywicą - zwanego potocznie filmem. Proces naprasowania filmu odbywa się pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze dzięki czemu żywica z filmu przenikając do płyty bazowej daje w efekcie powierzchnię o nowych właściwościach użytkowych. Filmy fenolowe stosuje się zwykle na sklejki wodoodporne. Z zastosowania odpowiedniego rodzaju filmu wynika podział na sklejki z filmami fenolowymi oraz sklejki z filmami melaminowymi.

 

 

Parametry

  DOSTĘPNE OD RĘKI NA ZAMÓWIENIE

Formaty standardowe

1250 x 2500 mm 1500 x 2500 mm 1500 x 3000 mm

Inne na zamówienie
Grubość 4 - 27 mm 4 - 50mm
Gęstość 680 - 760 kg/m3 680 - 760 kg/m3

* Inne parametry na zamówienie, skontaktuj się

 

Zastosowania:

  • Sklejka antypoślizgowa z odciskiem siatki - sklejka liściasta wodoodporna z filmem fenolowym, siatka/gładka lub siatka/siatka. Podobnie jak sklejka szalunkowa, sklejka z odciskiem siatki zdobywa sobie coraz większą popularność w szeroko pojętym budownictwie, gdzie wykorzystuje się ją na rusztowania wielokrotnego użytku, na wszelkiego rodzaju podestyi podłogi hal przemysłowych oraz obiektów użyteczności publicznej. Podobnie w przemyśle środków transportu gdzie stosuje się je na podłogi pojazdów, kontenerów, statków itd. – wszędzie tam, gdzie wymagana jest powierzchnia o zwiększonym współczynniku tarcia.

Możliwość obróbki:

  • zabezpieczenie boków sklejki wodoodporną farbą akrylowo-lateksową
  • cięcie na mniejsze formaty na formatyzerkach
  • obróbka krawędzi prosta i profi lowa, wiercenie otworów, frezowanie rowków – na centrach obróbczych CNC - tylko zamówienia pełnopaletowe
  • obróbka krawędzi płyt i formatek na wpust-wypust - tylko zamówienia pełnopaletowe